Rytmisen voimistelun Special Olympics -kilpailut, Vantaa 13.5.2023
Sport Club Vantaa järjesti rytmisen voimistelun Special Olympics -kilpailut lauantaina 13. toukokuuta 2023 Lumon monitoimikeskuksessa Vantaan Korsossa. Kilpailijoita oli mukana peräti 48.
Taso 1
Divisioona 1
Naru
- 1. Milla Muukki Tampereen Sisu 14,25
- 2. Silja Pernu Olarin Voimistelijat 13,60
- 3. Venla Savolainen Tampereen Sisu 13,00
- 4. Emmi-Kaisa Lounio Sport Club Vantaa 12,35
- 5. Sonja Hiissa Sport Club Vantaa 12,30
- 6. Tuulikki Jauhiainen Sport Club Vantaa 12,25
Vanne
- 1. Venla Savolainen Tampereen Sisu 14,05
- 2. Milla Muukki Tampereen Sisu 13,80
- 3. Silja Pernu Olarin Voimistelijat 13,70
- 4. Tuulikki Jauhiainen Sport Club Vantaa 13,45
- 5. Sonja Hiissa Sport Club Vantaa 13,30
- 6. Emmi-Kaisa Lounio Sport Club Vantaa 11,60
- 7. Katja Vierto Olarin Voimistelijat 10,35
Pallo
- 1. Venla Savolainen Tampereen Sisu 13,60
- 2. Silja Pernu Olarin Voimistelijat 13,55
- 3. Tuulikki Jauhiainen Sport Club Vantaa 13,35
- 4. Milla Muukki Tampereen Sisu 13,10
- 5. Sonja Hiissa Sport Club Vantaa 12,35
- 6. Katja Vierto Olarin Voimistelijat 11,60
- 7. Emmi-Kaisa Lounio Sport Club Vantaa 10,90
Nauha
- 1. Silja Pernu Olarin Voimistelijat 13,65
- 1. Milla Muukki Tampereen Sisu 13,65
- 3. Tuulikki Jauhiainen Sport Club Vanta 12,55
- 4. Sonja Hiissa Sport Club Vantaa 12,35
- 5. Emmi-Kaisa Lounio Sport Club Vantaa 12,30
- 6. Katja Vierto Olarin Voimistelijat 12,00
- 7. Venla Savolainen Tampereen Sisu 11,75
Divisioona 2
Naru
- 1. Elina Viianranta Sport Club Vantaa 13,95
- 2. Juulia Tulisalo Sport Club Vantaa 12,80
- 3. Lilli Lahdes Olarin Voimistelijat 12,15
- 4. Aino Kiviniemi Seinäjoen Voimistelijat 12,00
- 5. Elle Kuusela Seinäjoen Voimistelijat 11,75
- 6. Olivia Saari Seinäjoen Voimistelijat 11,50
Vanne
- 1. Anni Stenvik Tampereen Sisu 15,35
- 2. Lilli Lahdes Olarin Voimistelijat 12,75
- 3. Elina Viianranta Sport Club Vantaa 12,70
- 4. Olivia Saari Seinäjoen Voimistelijat 12,25
- 5. Aino Kiviniemi Seinäjoen Voimistelijat 12,15
- 6. Elle Kuusela Seinäjoen Voimistelijat 10,75
Pallo
- 1. Anni Stenvik Tampereen Sisu 16,95
- 2. Lilli Lahdes Olarin Voimistelijat 14,25
- 3. Aino Kiviniemi Seinäjoen Voimistelijat 12,80
- 4. Olivia Saari Seinäjoen Voimistelijat 12,25
- 5. Elle Kuusela Seinäjoen Voimistelijat 11,75
Nauha
- 1. Anni Stenvik Tampereen Sisu 14,75
- 2. Elina Viianranta Sport Club Vantaa 14,25
- 3. Aino Kiviniemi Seinäjoen Voimistelijat 13,30
- 4. Olivia Saari Seinäjoen Voimistelijat 12,75
- 5. Lilli Lahdes Olarin Voimistelijat 12,55
- 6. Elle Kuusela Seinäjoen Voimistelijat 11,60
- 7. Juulia Tulisalo Sport Club Vantaa 10,95
Divisioona 3
Naru
- 1. Anni Luukkonen Olarin Voimistelijat 11,70
- 2. Siiri Lamminsivu Seinäjoen Voimistelijat 11,35
- 3. Ida-Maria Koistinen Olarin Voimistelijat 10,10
Vanne
- 1. Siiri Lamminsivu Seinäjoen Voimistelijat 9,90
- 2. Anni Luukkonen Olarin Voimistelijat 9,30
- 3. Ida-Maria Koistinen Olarin Voimistelijat 9,25
- 4. Thelma Salokannas Hämeenlinnan Voimisteluseura 8,80
- 5. Senni Wahlberg Hämeenlinnan Voimisteluseura 8,55
Pallo
- 1. Siiri Lamminsivu Seinäjoen Voimistelijat 9,95
- 1. Anni Luukkonen Olarin Voimistelijat 9,95
- 3. Senni Wahlberg Hämeenlinnan Voimisteluseura 9,85
- 4. Alma Heinonen Tampereen Sisu 9,80
- 5. Thelma Salokannas Hämeenlinnan Voimisteluseura 8,25
Nauha
- 1. Siiri Lamminsivu Seinäjoen Voimistelijat 10,70
- 2. Alma Heinonen Tampereen Sisu 10,15
- 3. Ida-Maria Koistinen Olarin Voimistelijat 8,80
Divisioona 4
Naru
- 1. Elina Seppälä Sport Club Vantaa 9.80
- 1. Siiri Federley Tampereen Sisu 9,80
- 3. Martta Ilves Seinäjoen Voimistelijat 9,30
Vanne
- 1. Elina Seppälä Sport Club Vantaa 10,55
- 2. Aada Kolehmainen Hämeenlinnan Voimisteluseura 10,20
- 3. Martta Ilves Seinäjoen Voimistelijat 9,25
- 4. Mariam Aloui Olarin Voimistelijat 8,50
- 5. Siiri Federley Tampereen Sisu 8,15
Pallo
- 1. Aada Kolehmainen Hämeenlinnan Voimisteluseura 11,45
- 2. Siiri Federley Tampereen Sisu 10,95
- 3. Mariam Aloui Olarin Voimistelijat 8,65
- 4. Martta Ilves Seinäjoen Voimistelijat 8,20
Nauha
- 1. Elina Seppälä Sport Club Vantaa 9,70
- 2. Martta Ilves Seinäjoen Voimistelijat 7,75
Divisioona 5
Naru
- 1. Elina Olanterä Tampereen Sisu 11,40
Vanne
- 1. Elina Olanterä Tampereen Sisu 12,55
- 2. Selma Heikkinen Joensuun Kataja 12,35
- 3. Siiri Rönkkö Hämeenlinnan Voimisteluseura 12,30
- 4. Anna Latvio Hämeenlinnan Voimisteluseura 10,30
- 5. Hanna-Kaisa Tarkkonen Joensuun Kataja 8,25
Pallo
- 1. Siiri Rönkkö Hämeenlinnan Voimisteluseura 13,65
- 2. Elina Olanterä Tampereen Sisu 10,95
- 3. Anna Latvio Hämeenlinnan Voimisteluseura 10,75
- 4. Hermiina Syväniemi Olarin Voimistelijat 10,60
Nauha
- 1. Elina Olanterä Tampereen Sisu 11,90
Taso 2
Divisioona 1
Naru
- 1. Veera Luhtanen Seinäjoen Voimistelijat 15,65
- 2. Jenna Jokela Tampereen Sisu 15,40
- 3. Katariina Friman Sport Club Vantaa 14,80
- 4. Elina Salminen Tampereen Sisu 14,30
- 5. Linnea Nurmes Sport Club Vantaa 14,20
- 6. Lotta Kivipelto Tampereen Sisu 12,95
Vanne
- 1. Veera Luhtanen Seinäjoen Voimistelijat 17,15
- 2. Jenna Jokela Tampereen Sisu 15,80
- 3. Katariina Friman Sport Club Vantaa 15,20
- 4. Elina Salminen Tampereen Sisu 14,65
- 5. Linnea Nurmes Sport Club Vantaa 14,45
- 6. Lotta Kivipelto Tampereen Sisu 13,60
Nauha
- 1. Veera Luhtanen Seinäjoen Voimistelijat 15,10
- 2. Katariina Friman Sport Club Vantaa 13,95
- 3. Jenna Jokela Tampereen Sisu 13,75
- 4. Elina Salminen Tampereen Sisu 13,00
- 5. Linnea Nurmes Sport Club Vantaa 12,30
- 6. Lotta Kivipelto Tampereen Sisu 10,35
Keilat
- 1. Veera Luhtanen Seinäjoen Voimistelijat 14,75
- 2. Jenna Jokela Tampereen Sisu 14,20
- 3. Katariina Friman Sport Club Vantaa 13,40
- 4. Elina Salminen Tampereen Sisu 13,20
- 5. Linnea Nurmes Sport Club Vantaa 12,85
- 6. Lotta Kivipelto Tampereen Sisu 12,60
- 7. Lilja Lähteenmäki Tampereen Sisu 12,35
Divisioona 3
Naru
- 1. Lyyti Läykki Tampereen Sisu 14,20
- 2. Aino Perko Tampereen Sisu 13,05
- 3. Sini-Sofia Tiusanen Tampereen Sisu 12,30
- 4. Veera Keronen Tampereen Sisu 12,10
- 5. Nella Parikka Sport Club Vantaa 11,35
Vanne
- 1. Aino Perko Tampereen Sisu 13,55
- 2. Lyyti Läykki Tampereen Sisu 13,15
- 3. Iiris Ronni Tampereen Sisu 12,85
- 4. Veera Keronen Tampereen Sisu 12,75
- 5. Sini-Sofia Tiusanen Tampereen Sisu 12,20
- 6. Nella Parikka Sport Club Vantaa 11,40
Nauha
- 1. Lyyti Läykki Tampereen Sisu 12,55
- 2. Sini-Sofia Tiusanen Tampereen Sisu 12,50
- 3. Iiris Ronni Tampereen Sisu 11,95
- 4. Aino Perko Tampereen Sisu 11,70
- 5. Veera Keronen Tampereen Sisu 11,55
- 6. Nella Parikka Sport Club Vantaa 10,40
Keilat
- 1. Lyyti Läykki Tampereen Sisu 12,55
- 2. Sini-Sofia Tiusanen Tampereen Sisu 12,20
- 3. Nella Parikka Sport Club Vantaa 11,85
- 4. Iiris Ronni Tampereen Sisu 11,60
- 5. Aino Perko Tampereen Sisu 11,20
- 6. Veera Keronen Tampereen Sisu 10,45
Taso 3
Vanne
- 1. Ella Willgrén Sport Club Vantaa 15,10
- 2. Saga Tsokkinen Sport Club Vantaa 14,85
Pallo
- 1. Ella Willgrén Sport Club Vantaa 16,15
- 2. Saga Tsokkinen Sport Club Vantaa 13,55
Nauha
- 1. Ella Willgrén Sport Club Vantaa 16,45
- 2. Saga Tsokkinen Sport Club Vantaa 13,50
Keilat
- 1. Saga Tsokkinen Sport Club Vantaa 14,55
Taso 4
Naru
- 1. Saga Hänninen Sport Club Vantaa 12,30
Pallo
- 1. Sara Salonen Tampereen Sisu 17,20
- 2. Saga Hänninen Sport Club Vantaa 15,00
- 3. Anniina Hassinen Tampereen Sisu 14,00
Nauha
- 1. Sara Salonen Tampereen Sisu 17,20
- 2. Saga Hänninen Sport Club Vantaa 16,30
Keilat
- 1. Saga Hänninen Sport Club Vantaa 13,20